چهارشنبه 8 تير 1401 شمسی /6/29/2022 4:22:11 AM
زلزله ای مهیب افغانستان را لرزاند

معاون وزارت دولت طالبان در امور رسیدگی به حوادث طبیعی اعلام کرد تلفات زلزله بامداد گذشته در شرق افغانستان به بیش از 1000 کشته افزایش یافته است.
آوار مرگ بر سر افغان ها

به گزارش اقتصادنامه، «شرف‌الدین مسلم» معاون وزارت دولت طالبان در امور رسیدگی به حوادث طبیعی در یک نشست خبری اعلام کرد که تلفات زلزله بامداد گذشته در شرق افغانستان به بیش از 1000 کشته و 1500 زخمی افزایش یافته است.

بامداد روز چهارشنبه (1 تیرماه) زمین‌لرزه‌ای به‌بزرگی 6.1ریشتری در 27مایلی (حدود 43کیلومتری) «خوست» به وقوع پیوست.

به گزارش سازمان زمین‌شناسی آمریکا، این زمین‌لرزه در عمق 31.6مایلی (حدود 50کیلومتری) زمین رخ داد.

ملاهبت الله آخندزاده، رهبر طالبان نیز به دنبال زلزله در افغانستان که باعث جان باختن شمار زیادی از مردم این کشور گردید از تمام نهادهای کمک رسان بین‌المللی خواسته تا به زلزله زدگان کمک کنند.

مقامات طالبان اعلام کردند که کمک رسانی به مناطق آسیب دیده ادامه داشته و به احتمال زیاد آمار تلفات افزایش خواهد داشت. 

این در حالی است که سخنگوی دولت ایران با تسلیت وقوع زلزله در افغانستان، بیان کرد جمهوری اسلامی ایران مانند سایر موضوعات انسانی کنار مردم افغانستان خواهد بود و کمک‌های لازم را انجام خواهد داد.

در همین راستا، سفارت ایران در کابل اعلام کرد که به دنبال زلزله در مناطق جنوبی افغانستان دو هواپیما کمک‌های اولیه از سوی این کشور به این مناطق ارسال شده است.

پیش از این هلال احمر جمهوری اسلامی ایران نیز از آمادگی کامل جهت امدادرسانی، ارائه کمک‌های بهداشتی و درمانی و پشتیبانی از عملیات امدادرسانی به شهروندان افغانستانی خبر داده بود. 

منبع:فارسمطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین